Prima pagină Istoricul şcolii Activităţi extracurriculare Ştiri şi evenimente Proiecte educaţionale Profesorii noştri Contact
publicitate online
Şcoala Gimnazială Nr. 1 Timişoara Director: Ana Adina ANDRAŞ Blog SG1

MINISTERUL  EDUCAŢIEI, CERCETĂRII, TINERETULUI ŞI SPORTULUI

INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI TIMIŞ

ŞCOALA CU CLS.I-VIII NR.1 TIMIŞOARA

Structură: Şcoala cu cls. I-VIII nr.4 Timişoara

STR. COMĂNEŞTI  NR. 3 - 300116

Tel.: 0256/224454; Fax: 0256/246456; e-mail: scoala_gen1_tm@yahoo.com

Nr. 1657 din  13.09.2011

Comunicat de presă

Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Timişoara organizează în data de 23.09.2011, de la orele 11,00 în cadrul proiectului, ”Sprijin pentru o educaţie mai bună” realizat cu sprijinul Fundaţiei Centrul Educaţia 2000+, în cadrul proiectului Parteneriat pentru educaţie! Granturi pentru şcoli în dificultate! finanţat de Fundaţia Soros România prin programul Fondul de Urgenţă acţiunea “Ziua carierei”, la care sunt invitate să participe personalităţi ale vieţii publice din Timişoara.

Scopul acestei acţiuni este următorul:

- conştientizarea de către elevii ce provin din grupurile dezavantajate a importanţei şi necesităţii educaţiei;

- strângerea de fonduri în vederea achiziţionării de rechizite pentru cei 40 de elevi care provin din grupurile dezavantajate şi care formează grupul-ţintă al proiectului.

Directorat

MINISTERUL  EDUCAŢIEI, CERCETĂRII, TINERETULUI ŞI SPORTULUI

INSPECTORATUL ŞCOLAR AL JUDEŢULUI TIMIŞ

ŞCOALA CU CLS.I-VIII NR.1 TIMIŞOARA

Structură: Şcoala cu cls. I-VIII nr.4 Timişoara

STR. COMĂNEŞTI  NR. 3 - 300116

Tel.: 0256/224454; Fax: 0256/246456; e-mail: scoala_gen1_tm@yahoo.com

INVITAŢIE

Şcoala cu clasele I-VIII nr.1 Timişoara vă invită să participaţi la acţiunea organizată de unitatea noastră în cadrul proiectului “Sprijin pentru o educaţie mai bună” realizat cu sprijinul Fundaţiei Centrul Educaţia 2000+, în cadrul proiectului Parteneriat pentru educaţie! Granturi pentru şcoli în dificultate! finanţat de Fundaţia Soros România prin programul Fondul de Urgenţă, intitulată “Ziua carierei”, ce va avea loc în data de 23.09.2011 orele 11,00.

Scopul acestei acţiuni este următorul:

Directorat